+

Kompendium

Kompendium wiedzy w zakresie oświetlenia przejść - ściągnij plik.
+

Rozwiązanie

Pomoc w doborze oświetlenia - wyślij do nas e-mail.
+

Analiza

Analiza, pomiary oświetlenia i  badania przejść
- wyślij e-mail.

Celem projektu Bezpieczne Przejście dla Pieszych jest podniesienie bezpieczeństwa pieszych na przejściach i skrzyżowaniach.

W Polsce znacząca cześć wypadków z udziałem pieszych zdarza się po zmroku, dlatego też chcemy przekazać wiedzę i doświadczenie dotyczące właściwego oświetlenia w nocy oznakowanych przejść dla pieszych. Wiedza ta dostępna i praktykowana jest w krajach, w których bezpieczeństwo pieszych jest priorytetem.

Poprzez szerzenie dobrych praktyk w zakresie poprawy bezpieczeństwa pieszych na przejściach, przy wsparciu ośrodków opiniotwórczych docieramy do decydentów – inwestorów budujących i modernizujących drogi oraz projektantów. Chcemy, aby podejmowali decyzje racjonalne i spełniające zadanie stawiane przed nimi – bezpieczne i efektywne przemieszczanie się ludzi. W ten sposób chcemy osiągnąć nasz cel – danie szansy kierowcy dostrzeżenia osoby na przejściu i zareagowanie we właściwy sposób.

oswietlenie wertykalne 1

W naszej akcji jest też miejsce dla ludzi dobrej woli – sponsorów. Jesteśmy w stanie pomóc im w wyborze niebezpiecznego przejścia wymagającego doświetlenia w ich miejscowości oraz zapewnić wsparcie w działaniach wizerunkowych.

Bezpieczne przejście dla pieszych

Bezpieczne przejście dla pieszych

to projekt, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg na przejściach i skrzyżowaniach.

Partnerzy

pzu Dąbrowa Górnicza Brzeszcze Kołobrzeg Brzeźnica

Czernichów